Rozpoczęła się Polagra-Premiery

Autor: el fot. MTP
REKLAMA

300 producentów z 16 krajów , 10 pawilonów pełnych najnowocześniejszego sprzętu rolniczego i wiele światowych premier - targi ruszyły pełną parą!


Mimo że to dopiero pierwszy dzień imprezy, ale już teraz organizatorzy wiedzą, że impreza jest rekordowa, i to pod wieloma względami. Przede wszystkim – liczby wystawców. Przyjechało ich ponad 300 przywożąc do Poznania nowości wszystkich największych producentów tej branży.

 

Rolnicy planujący zakup ciągnika będzie miał do wyboru kilka modeli z serii Axion, Lindner, Engine Performance czy Fendt. Są też najnowsze modele John Deera z serii 6R, 7R oraz 8R. Warto zwrócić uwagę na model 7280R, który na targach Agritechnica zdobył tytuł „Tractor of the Year 2012”. Ciągnik został zaprojektowany jako wszechstronny „koń pociągowy”. Maszyna osiąga moc 310 KM z Inteligentnym Zarządzaniem Mocą (IPM) i spełnia normy Stage IIIB z wykorzystaniem wyłącznie oleju napędowego.

 

Do Poznania przyjechał też zwycięzca w kategorii „Golden tractor for the design 2012”,czyli Massey Ferguson 7624, uznany za maszynę o najlepszym designie, komfortową i ergonomiczną. Ciągnik jest wyposażony w 7,4 litrowy silnik AGCO Sisu Power e3 z technologią SCR.

A miłośnicy olbrzymów będą mogli podziwiać serię dużych ciągników Axion: 920, 930, 940 oraz 950 dysponujące mocą maksymalną 320, 350, 380 i 410 KM ustaloną zgodnie z ECE R 120.

 

Warto przyjrzeć się maszynom do zadań specjalnych – a jest ich tu naprawdę sporo. Znajdziemy tu

między innymi najnowsze zaprawiarki do nasion, podnośniki kubełkowe i taśmowe, samojezdne opryskiwacze, kombajny do zbioru marchwi, agregaty i brony talerzowe, siewniki, zautomatyzowane linie do przygotowywania suchych karm, czy kosiarki.

 

Jednak pokazy sprzętu to nie wszystko – Polagra Premiery to również konferencje i spotkania. Rozpocznie je debata Okrągły Stół Rolniczy - Rolnictwo dla energetyki i dyskusja na temat potencjału biomasy. Po południu natomiast chętni będą mogli podyskutować na temat zasad funkcjonowania i opłacalności biogazowni rolniczych.

 

Na targach swoje święto 17 lutego będą także obchodzili młodzi rolnicy. Tego dnia najlepsi z nich zostaną uhonorowani nagrodą Innowacyjny Młody Rolnik

 

Międzynarodowe Targi Mechanizacji Rolnictwa Polagra-Premiery 2012 odbędą się w dniach 16-19.02.2012r.

Godziny otwarcia targów: 9.00 – 17.00

Jednorazowy bilet elektroniczny 8 zł

Jednorazowy bilet zakupiony w kasie, po rejestracji 10 zł

Jednorazowy bilet zakupiony w kasie, bez rejestracji 25 zł

 

Wielokrotny (na całe wydarzenie) bilet elektroniczny 15 zł

Wielokrotny bilet zakupiony w kasie, po rejestracji 18 zł

Wielokrotny bilet zakupiony w kasie, bez rejestracji 60 zł

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA