Trawa do wymiany - tym razem w "Ogródku"

Autor: ka
REKLAMA

Kolejna wymiana trawy, ale tym razem na stadionie Warty przy Drodze Dębińskiej. Także i ta murawa wymaga pilnej renowacji przed Euro 2012.


Wymianę nakazała UEFA, która przyznała "Ogródkowi" przy Drodze Dębińskiej certyfikat boiska transferowego Euro 2012. Oznacza to, że na boisku Warty będą mogły odbywać się treningi drużyn biorących udział w Euro 2012, które mieszkają w odległości nie większej niż 60 km od boiska. W "ogródku" mogliby więc ćwiczyć zawodnicy Irlandii, Chorwacji i Włoch.

 

Jednak by do treningów doszło, Warta musi jednak najpierw wyremontować swoje boisko, wyrównać je, a przede wszystkim wymienić murawę i założyć system jej nawadniania. A to może kosztować - jeśli sądzić po koszcie wymiany murawy na Stadionie Miejskim - nawet 800 tysięcy złotych. Przydałaby się także nowa droga dojazdowa do stadionu, bo ta od ulicy Żelazka świeci dziurami.

 

Klub jednak nie chce wydać takich pieniędzy na remont "Ogródka", bo nie jest mu to potrzebne do codziennej pracy. Poza tym., choć jest oczywiście bardzo dumny z zaszczytu, jakim obdarzyła go UEFA, to jednak sam o niego nie zabiegał. To spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012 zwróciła się do Warty z pytaniem, czy chcieliby, aby "Ogródek" był boiskiem transferowym, a skoro tak, to teraz ta sama spółka powinna zadbać o właściwy stan boiska i zapłacić za jego remont.

 

Okazuje się jednak, że spółka nie ma pieniędzy na tak kompleksowy remont boiska Warty, więc jedyna pomoc, jaka może zaoferować klubowi, to... pomoc w znalezieniu innego boiska transferowego na miejsce "Ogródka". Wszystko wskazuje na to, że będzie nim jedno z nowych boisk treningowych przy Stadionie Miejskim w Poznaniu.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA