EURO 2012: Tłumy Irlandczyków w Poznaniu!

Autor: el
REKLAMA

Tylu telefonów z Irlandii Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna jeszcze nie miała. Wszystkie z pytaniami o to, jak przyjechać i gdzie zamieszkać w Poznaniu na Euro 2012...


Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Irlandczycy będą najliczniejszą grupą zagranicznych kibiców w Poznaniu na Euro 2012. Już teraz ich zainteresowanie stolicą Wielkopolski jest ogromne i bardzo konkretne. Sądząc po pytaniach, jakie otrzymuje PLOT, Irlandczycy chcą wiedzieć, jak tu dojechać, gdzie się zatrzymać, a przede wszystkim - czy w Poznaniu można kupić irlandzkie piwo i czy grają tu irlandzką muzykę...

 

Poznaniem interesują się nie tylko kibice, ale także przedstawiciele biur turystycznych, firm przewozowych i... mediów. Irlandzcy dziennikarze jeszcze przed Euro 2012 chcieliby przyjechać do Poznania, by opisać to miasto swoim rodakom. Specjaliści liczą, że do stolicy Wielkopolski może przyjechać nawet 30 tysięcy Irlandczyków!

 

Dlatego na Malcie powstanie irlandzkie miasteczko namiotowe dla kibiców zaopatrzone we wszelkie atrakcje, jakich będą mogli sobie życzyć: będzie irlandzka muzyka, także na żywo, irlandzkie jedzenie i oczywiście piwo. W miasteczku będzie się mogło zatrzymać około 10 tysięcy kibiców i 350 kamperów.

 

Umowy między miastem a organizatorem strefy, Carslbergiem Polska, nie zostały jeszcze podpisane, nie ma też szczegółowych uzgodnień na temat zapewnienia bezpieczeństwa na terenie miasteczka czy organizacji komunikacji. Jednak z pewnością - jak twierdzą - zdążą z przygotowaniem Irish Fan Village przed przyjazdem irlandzkich kibiców.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA