Pyrkon 2014: magowie i agenci Matrixa przeszli przez Poznań

Dodano: 2014-03-01

Byli tu i potężni czarownicy, żołnierze wszystkich armii i epok, jeden uczeń Hogwartu, wróżki, Kobieta-Kot i wiele innych magicznych postaci - cóż, 21 marca w Poznaniu rozpoczyna się Pyrkon i jego ambasadorzy przeszli przez Poznań.

Tradycyjnie już uczestnicy tego magicznego korowodu rozpoczęli swój przemarsz ulicą Półwiejską od Starego Browaru aż do Wrocławskiej, a dalej do Starego Rynku, by zakończyć się na Różanym Targu.

Korowód poprzedzający Pyrkon to zawsze coś, co warto zobaczyć ze względu na niezwykłe stroje jego uczestników. Przez dwa lata były to stroje zombie - szczególnie interesująco wyglądały panny młode w tej wersji - ale w tym roku było inaczej. Uczestnicy pochodu podzielili się na dwie grupy: jednak z nich symbolizowała nieskrępowaną siłę magii, więc każdy strój, byle wystarczająco fantazyjny i magiczny, był dozwolony. Dominowali wojskowi ze wszystkich armii i wszystkich czasów, ale były też czarownice, zakrwawione zwłoki, klocek lego i wiele, wiele innych.

Drugą grupę stanowili tajni agenci z Matrixa, ale także Man in Black i wielu innych filmów czy książek. Robili wrażenie w swoich ciemnych okularach i z kamiennym wyrazem twarzy. Szukali wejścia do magicznego portalu, śledząc grupę swoich poprzedników, którzy właśnie do tego portalu zmierzali...

Zabawa jak zawsze była znakomita tak dla uczestników korowodu, jak i dla publiczności. A warto pamiętać, że na Pyrkonie będzie jeszcze lepiej, jeszcze ciekawiej - będzie też, naturalnie, jeszcze więcej magii...

Zapraszamy na Pyrkon! To już 21 marca!

Autor artykułu: Lilia Łada, fot. L. Łada