Policja dla rodziców: co robić, gdy dziecko bierze narkotyki

Dodano: 2012-07-19

wakacje to czas, gdy młodzi ludzie chętnie eksperymentują z zakazanymi substancjami. Po narkotyki czy niebezpieczne leki sięga coraz więcej młodych ludzi i są oni coraz młodsi. Dlatego Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji postanowił zaprosić wszystkich rodziców nastolatków na konsultacje ze specjalistami od uzależnień.

Problem leży nie tylko w tym, że młodzież sięga po narkotyki - ale także w tym, że rodzice najczęściej nie mają pojęcia, jak zapobiegać niebezpieczeństwu. Nie wiedzą, jak zapobiegać niebezpieczeństwu, jak rozpoznać dziecko pod wpływem narkotyków i co w zachowaniu dziecka powinno zwrócić ich uwagę.

- Będzie możliwość osobistego spotkania się z lekarzem toksykologiem oraz terapeutą uzależnień z Monar i policyjnymi specjalistami ds. nieletnich i uzależnień - mówi Joanna Kęcińska z wydziału prewencji. - Eksperci informować będą  zainteresowanych jak rozpoznać gdy dziecko jest pod wpływem narkotyków oraz używek, będą także radzić jak zachować się  w takiej sytuacji i jak pomóc dziecku. Oprócz tego rodzice będą mogli się zapoznać się z atrapami środków psychoaktywnych, a także będą mieli możliwość wykonania bezpłatnie testu na obecność narkotyków w organizmie dziecka.

Po spotkaniu rodzice otrzymają także poradniki prewencyjne na temat zapobiegania uzależnieniom u dzieci i młodzieży. Konsultować się będzie można także telefonicznie: tel. 61 84 156 24 oraz 61 84 156 29.  Konsultacje odbędą się w piątek od 10 do 13 w Komendzie Miejskiej przy ulicy Szylinga 2.

Autor artykułu: el, KMP fot. KMP