Lech Poznań wygrał u siebie z Cracovią

Lech Poznań pokonał na własnym boisku Cracovię 2:0 odnotowując przy tym drugie zwycięstwo w tym sezonie zajmując 2. miejsce w tabeli Ekstraklasy.

Mecz odbywał się na stadionie przy ul. Bułgarskiej, jednak kibice po raz kolejny nie mieli na niego wstępu. To efekt kary nałożonej na klub po majowych zamieszkach w czasie meczu z Legią Warszawa.

Kolejorz wyszedł na prowadzenie już w 20. minucie spotkania, gdy do bramki gości trafił Jevtć. Od tego momentu poznańska drużyna kontrolowała spotkanie.

Pod koniec pierwszej połowy Cracovia miała szansę na wyrównanie, jednak nie wykorzystała rzutu karnego.

Druga bramka dla Kolejorza padła dopiero pod koniec spotkania, gdy w 87. minucie Gytkjaer podwyższył wynik meczu.

Drugie zwycięstwo w tym sezonie daje Lechowi drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy.