Gorszące sceny w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy. Pseudokibice Lecha wtargnęli na murawę, przerywając mecz z Legią

Do gorszących scen doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy. Pseudokibice “Kolejorza”, przy stanie 2:0 dla stołecznych, zaczęli rzucać na murawę race i petardy, a następnie wtargnęli na boisko, doprowadzając do przerwania spotkania.

Aby zapanować nad sytuacją, potrzeba było co najmniej kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji i służb porządkowych. Mecz nie został jednak wznowiony i o jego wyniku zadecydowało nadzwyczajne posiedzenie Komisji Ligi, zgodnie z którym zarządzono walkower 3:0 na korzyść Legii. Dzięki temu zwycięstwu “Wojskowi” po raz trzeci z rzędu i trzynasty w historii klubu mogli cieszyć się z mistrzowskiego tytułu.