Lech Poznań wygrywa i wskakuje na pozycję lidera!

Lech Poznań pokonał na własnym boisku Górnika Zabrze. Przy ul. Bułgarskiej padły cztery bramki. Wygrana dała Kolejorzowi pozycję lidera.

Mecz rozpoczął się od… protestu kibiców. Fani Lecha posanowili zasypać murawę boiska serpentynami krzycząc przy tym “Piłka nożna dla kibiców”. Miał to byc wyraz sprzeciwu wobec planowanych zmian w rozgrywkach Ekstraklasy odnoszących się do kibiców.

Lech Poznań pewnie prowadził grę i przeważał przez całe spotkanie. Niestety, na pierwszą bramkę kibice musieli czekać do doliczonego czasu gry w pierwszej połowie – dopiero w 46. minucie bramkarza gości pokonał Kamil Jóźwiak.

Górnik doprowadził do wyrówanania w 75. minucie po rzucie karnym, który wykorzystał Damian Kędzior. Już sześć minut później, Kolejorz ponownie wyszedł na prowadzenie, tym razem, dzięki bramce Łukasza Trałki. Trzy punkty przypieczętował Radosław Majewski w doliczonym czasie gry, gdy w 94. minucie podwyższył wynik na 3:1.

Zwycięstwo, przy jednoczesnej przegranej Jagiellonii Białystok w swoim spotkaniu, dało Kolejorzowi pierwsze miejsce w tabeli.