Pewne zwycięstwo Lecha

Lech Poznań pokonał w 23. kolejce ekstraklasy Pogoń Szczecin 2:0. Bramki dla Kolejorza zdobywali Darko Jevtić i Emir Dilaver. Po tym spotkaniu poznaniacy pozostaną na trzeciej pozycji w tabeli.

Piłkarze Kolejorza na mecz z Pogonią wyszli mocno zmobilizowani. Od pierwszej minuty starali się grać szybko, agresywnie, a co najważniejsze ofesywnie. W pierwszym kwadransie dwukrotnie szansy na zdobycie bramki szukał Gytkjaer. To jednak Pogoń miała lepszą okazję na to, by wyjść na prowadzenie. W 15. minucie groźnie uderzał Piotrowski, ale na szczęście dla lechitów nad poprzeczką.

Poznaniacy wyszli na prowadzenie po 20 minutach. Wybiegającego na wolne pole Jevticia zauważył Gajos, który świetnym podaniem uruchomił Szwajcara. Ten zbiegł z prawej strony w kierunku środka boiska i uderzeniem obok słupka pokonał Załuskę. Na jednym trafieniu lechici nie zamierzali poprzestawać. Chwilę później z rzutu wolnego zaskoczyć bramkarza Pogoni chciał Majewski.

W 33. minucie pomóc starał się im w tym Rapa, który podał piłkę pod nogi Gytkjaera. Duńczyk uderzył z dystansu i sprawił tą próbą dużo problemów bramkarzowi Pogoni. Ten miał też dużo szczęścia po dobitce Jevticia. Szwajcar przed przerwą mógł mieć dwa gole. Po dobrym zagraniu Majewskiego wybiegł na wolne pole i byłby sam na sam z Załuską., ale nie opanował piłki.