Poznań opanowany przez sztukę współczesną. Mediations Biennale coraz bliżej

Rozpoczęły się przygotowania do szóstej edycji Mediations Biennale, co oznacza, że Poznań opanuje sztuka współczesna. Finał wydarzenia odbędzie się podczas Poznań Game Arena, zaplanowanego na październik. Już w lutym, stolica Wielkopolski stanie się “Virtualnym Ogrodem Sztuki”.

Mediations Biennale jest największą wystawą sztuki współczesnej nie tylko w Polsce, ale i Europie Środkowo-Wschodniej. Prace artystów z całego świata, będzie można oglądać w różnych zakątkach Poznania.

W tym roku, organizatorzy postanowili skupić się na zdobyczach nowoczesności, czyli świecie gier, technologiach, sztucznej inteligencji i wirtualnej rzeczywistości. Szczególnie dużo uwagi poświęconej będzie na gry komputerowe, które jak mówią organizatorzy, są nie tylko jedną z najszybciej rozwijających się form komunikacji, ale także ekspresji artystycznej.

“Zainteresowanie młodych ludzi współczesnymi trendami w sztuce światowej, które są bardzo pokrewne grom komputerowym oraz rzeczywistości wirtualnej, uważam za rewelacyjne rozwiązanie. Może ono stanowić piękną platformę porozumienia pomiędzy sztuką a grą. Jestem tego wielkim orędownikiem”

Arek Marcinkowski, jeden z artystów, którego prace będzie można obejrzeć podczas tegorocznej edycji Mediations Biennale

Już od lutego, Poznań zmieni się w “Virtualny Ogród Sztuki”. W jaki sposób? To zagadka dla mieszkańców, którzy będą mogli go odkrywać w różnym czasie i w różnych miejscach miasta.

Młodzi artyści skorzystać będą mogli z Game Jame, czyli wykładów m.in. Tomasza Bińskiego, a także konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych z zakresu gier komputerowych.

Po raz pierwszy, w programie znalazły się również koncerty światowych gwiazd, takich jak Franck Vigroux & Kurt d’Haeseleer i Madatac.