Lech Poznań wygrywa w ostatnim w tym roku meczu Lotto Ekstraklasy

W ostatniej kolejce ekstraklasy w tym roku, Lech Poznań zmierzył się na własnym boisku z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Po trzech meczach przerwy, na ławkę trenerską mógł dziś powrócić trener Nenad Bjelica. Być może obecność szkoleniowca przy bocznej linii wpłynęła na determinację zawodników, którzy już od pierwszych minut zaczęli atakować na połowie rywala.

Zepchnięta do defensywy Temalika Nieciecza broniła się skutecznie do 36. minuty, gdy pierwszą bramkę dla Kolejorza zdobył Gytkjaer po dobrej akcji z Kostewyczem i Jevticem. Goście nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po utracie gola, gdy Gytkjaer podbił wynik i dwie minuty później było już 2:0 dla poznaniaków.

Bruk-Bet bronił się całą drużyną na własnej połowie, a Lechici dalej atakowali. Do przerwy wynik jednak nie uległ już zmianie.

Druga część spotkania także została zdominowana przez gospodarzy. O wiele częściej można było jednak zauważyć nieczyste zagrania z jednej i drugiej strony. W 74. minucie zawodnikom z Niecieczy udało się zdobyć bramkę kontaktową po strzale Putiwcewa. To obudziło Lechitów, którzy nie pozwolili rozwinąć rywalowi skrzydeł.

W 81. minucie hat-tricka ustrzelił Gytkjaer i Lech prowadził już 3:1.

Choć sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył trzy minuty, do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Tym samym, Kolejorz zdobył komplet punktów w ostatnim meczu jesiennej kolejki Ekstraklasy.