W tym roku Sylwester będzie wyjątkowy

Autor: kl
REKLAMA
Drukuj

Na jeden wieczór plac Wolności zmieni się w największy taneczny parkiet w mieście. Poznaniacy zobaczą też pokaz fajerwerków - najdłuższy w historii, wyjątkowo bezpieczny i tańszy niż ubiegłoroczny mapping. Tak będzie wyglądał miejski sylwester 2017.

Tegoroczny sylwester w Poznaniu będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy na środku placu Wolności stanie okrągła scena, która zmieni to miejsce w największy parkiet taneczny w mieście. Uczestników zabawy będą zapraszać do tańca najlepsi DJ-e, którzy od godz. 21 odtworzą najbardziej znane utwory muzyczne, zgodnie z hasłem przewodnim imprezy: "hit za hitem!".

Za program sylwestrowy odpowiada Estrada Poznańska. Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek - jedną z nich będzie największy w historii miasta pokaz sztucznych ogni.

Tegoroczna koncepcja na przywitanie Nowego Roku z pewnością została przyjęta na podstawie przemyślanych argumentów i nie mam zamiaru w nią ingerować. Trudno zorganizować taką imprezę, by zadowolić wszystkich mieszkańców. Do tej pory słychać było opinie, że miejski sylwester powinien być bardziej huczny, więc zakładam, że czekający nas scenariusz to także odpowiedź na te głosy.
mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta

Zeszłoroczny sylwester odbył się bez fajerwerków. Wystrzałów zabrakło jednak tylko na placu Wolności. W pozostałych częściach miasta sztuczne ognie i petardy wypuszczane były podobnie, jeżeli nie z większą intensywnością, niż w latach ubiegłych. Organizując efektowny pokaz fajerwerków w ramach miejskiego sylwestra, miasto chce przyciągnąć mieszkańców na pl. Wolności i pomóc ograniczyć w ten sposób liczbę domowych pokazów pirotechnicznych, które są nie tylko niebezpieczne, ale i dużo głośniejsze niż te realizowane przez profesjonalistów.

- Pokaz pirotechniczny realizowany jest przez profesjonalistów posiadających wszelkie atesty - mówi Małgorzata Kempa, dyrektor Estrady Poznańskiej. - Wydarzenie kierowane jest do wszystkich, którzy obawiali się wychodzić z rodzinami oraz z dziećmi przywitać Nowy Rok na ulice Poznania. To będzie bezpieczne widowisko, które z pewnością wywoła uśmiech na twarzach zarówno dużych, jak i małych mieszkańców miasta. Będzie też znacznie cichsze, niż standardowe petardy. Dlatego apelujemy, by powstrzymać się od domowego puszczania fajerwerków i zamiast tego przyjść na plac Wolności - zapewniam, że będzie warto!

W roku ubiegłym podczas miejskiego sylwestra zamiast fajerwerków odbył się pokaz mappingowy. Nie wzbudził on jednak entuzjazmu u mieszkańców Poznania. Tegoroczny pokaz fajerwerków, choć najdłuższy w historii, będzie dużo tańszy niż zeszłoroczne projekcje. Będzie też wyjątkowo bezpieczny - teren wydarzenia będzie ogrodzony, chroniony i monitorowany.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA