Poznań przyciąga maturzystów - rusza duża kampania miasta

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA
Drukuj

Rusza miejska kampania "Poznań przyciąga", która ma na ceu zachęcanie maturzystów z różnych województw do studiowania w stolicy Wielkopolski. Studenci i znane osoby związane z Poznaniem, spotkają się z uczniami kilkudziesięciu szkół ponadgimnazjalnych.

Poznań jest jednym z popularniejszych ośrodków akademickich. Stały rozwój zarówno uczelni, jak i miasta przyciągają wielu uczniów szkół ponadgimnazjalnych do stolicy Wielkopolski.

Jak podkreślał zastępca miasta, Mariusz Wiśniewski, podczas specjalnej konferencji prasowej inaugurującej kampanię, studenci są bardzo ważni dla miasta i wiele wnoszą w jego rozwój. To nie tylko atmosfera i dynamika, ale także kapitał społeczny i grupa konsumentów.

Miasto chce przyciągać i zatrzymywać tu młode talenty, które z jednej strony będą mogły realizować swoje pasje, z drugiej, pomagać w rozwoju miasta. Obecnie, na poznańskich uczelniach studiuje ok. 114 tysięcy osób.

Poznań oferuje nie tylko bogatą ofertę akademicką, ale również możliwość zatrudnienia w uznanych międzynarodowych firmach, warunki do rozwoju biznesu, start-upów czy innowacyjnych rozwiązań, a także najniższą stopą bezrobocia.

W czasie kampanii "Poznań przyciąga", przedstawiciele miasta odwiedzą 50 szkół w 27 miastach z 7 województw. Spotkania z maturzystami będą trwały 45 minut. Każde podzielone będzie na dwie części - rozmowy z uczniami oraz dzielenie się doświadczeniami prelegentów na temat studiowania w Poznaniu.

" Wykorzystujemy prezentacje wideo, filmy w technologii rzeczywistości wirtualnej, staramy się zaktywizować maturzystów. Zdarza się, że przychodzą po prezentacji i przyznają, że Poznań jest fajny i jednak będą tu studiować, choć wcześniej nie brali tego pod uwagę"
Andrzej Kozdęba, bloger i przedsiębiorca prowadzący spotkania w szkołach

Poza studentami, w spotkaniach udział będą brali również młodzi ludzie sukcesu związani z Poznaniem. Wśród nich m.in. przedstawiciele biznesu, nauki, kultury czy rozrywki.

Wizyty w szkołach w ramach akcji odbywać się będą do połowy listopada.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA