Wzrost zachorowań na odrę w Poznaniu. Duża interwencja ratowników na koczowisku Romów przy ul. Lechickiej

Autor: AK
REKLAMA
Drukuj

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Poznaniu informuje, że w ostatnim miesiącu odnotowano wzrost zachorowań na odrę. Jak dowiedzieliśmy się od poznańskich ratowników medycznych, w ostatnich dniach wiele przypadków miało miejsce na koczowisku Romów przy ul. Lechickiej w Poznaniu.

Według danych sanepidu, od 8 września do 5 października zarejestrowano 18 podejrzeń zachorowań na odrę, z czego trzy przypadki zostały potwierdzone laboratoryjnie. Hospitalizowano 10 dzieci oraz 3 osoby dorosłe, w tym 5 ambulatoryjnie.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od ratowników z Poznania, w ostatnim czasie miała miejsce duża interwencja na terenie ogródków, gdzie znajduje się „koczowisko” Romów, przy ul. Lechickiej. Jak informują, po przyjechaniu na interwencję zastali kilka osób z objawami odry, w bardzo złym stanie.

Chorzy byli na tyle osłabieni, że nie byli w stanie sami dojść do karetki, ratownicy musieli ich zabierać na noszach.

Odra jest bardzo groźną chorobą zakaźną, która szerzy się drogą kropelkową. Wirus mocno osłabia organizm, który reaguje m.in. wysoką gorączką i przebarwieniami na skórze. Choroba leczona jest objawowo.

W Polsce, szczepionka przeciw odrze jest obowiązkowa i przeprowadza według kalendarza szczepień, zwykle do 2. roku życia dziecka.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA