Podawały się za pracownice wodociągów i okradały seniorki, wpadły na gorącym uczynku

Autor: AK
Drukuj

Dwie młode mieszkanki powiatu poznańskiego zostały zatrzymane we Wrześni pod zarzutem kradzieży. Kobiety zostały złapane na gorącym uczynku, podczas próby okradzenia seniorki w jednym z bloków. Jak się okazało, kilka dni wcześniej udało im się oszukać także inną mieszkankę.

Do zdarzenia doszło na ul. Konopnickiej we Wrześni. Patrolujący ulicę funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego, zauważył wchodzące do jednego z bloków dwie młode kobiety. Zwrócił na nie uwagę, ponieważ kilka dni wcześniej, także dwie młode kobiety okradły 77-letnią mieszkankę Wrześni.

Policjant wszedł za 24- i 36-latką do klatki schodowej. Zauważył jedną z nich stojącą w drzwiach mieszkania i spytał, czy jest lokatorką. Kobieta odpowiedziała, że nie, ale czeka na swojego kolegę. Funkcjonariusz od razu zorientował się, że jest to kłamstwo. Okazało się, że druga z kobiet zamknęła się w łazience z właścicielką mieszkania pod pozorem sprawdzenia intensywności strumienia wody. Podejrzane podały się za pracownice wodociągów.

Policjant wezwał na miejsce patrol, a sprawczynie zostały zatrzymane i przewiezione na komisariat. Wówczas okazało się, że to te same osoby, które kilka dni wcześniej okradły inną seniorkę.

Mieszkanki powiatu poznańskiego usłyszały zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video