Ostatnia szansa, by skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom

Autor: AK
Drukuj

Jeszcze tylko do końca grudnia na terenie powiatu poznańskiego, można bezpłatnie zaszczepić przeciw pneumokokom dzieci urodzone w latach 2009-2015. To okazja, by zapewnić najmłodszym ochronę przeciw tym niebezpiecznym dla zdrowia i życia bakteriom.

Program finansowany jest z budżetu powiatu poznańskiego. Z bezpłatnych szczepień mogą korzystać dzieci zameldowane w gminach powiatu, urodzone w latach 2009-2015, które ukończyły już 2 rok życia.

Akcja kończy się w grudniu tego roku. Przez cały 2017 rok mogło z niej skorzystać nawet ok. 1200 najmłodszych mieszkańców.

Pneumokoki są szczególnie niebezpieczne dla dzieci w wieku 2-5 lat, ponieważ młode organizmy nie mają jeszcze dostatecznie wykształconych układów immunologicznych. Bakterie te są jedną z głównych przyczyn śmierci wśród najmłodszych.

Szczegółowe informacje na temat szczepień można uzyskać pod numerem telefonu 61 847 05 54 lub w siedzibie Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej „Edictum”, przy ul. Mickiewicza 31 w Poznaniu, na I piętrze, w pokoju 120.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA