Porzucone rowery miejskie, część z nich zdewastowana

Autor: AK fot. straż miejska
Drukuj

Rowery miejskie powinny być oddawane na specjalnych stacjach Poznańskiego Roweru Miejskiego. Do wyboru poznaniacy mają ich prawie 90. Niestety, nie wszyscy zdają się o tym pamiętać, a niektórzy mają także problem z dbaniem o dobro wspólne. Strażnicy miejscy znaleźli w ostatnim czasie cztery porzucone miejskie jednoślady, z czego dwa z nich, były zdewastowane.

Nie tak dawno, na naszym profilu Facebook zamieszczaliśmy zdjęcie z piwnic jednego z poznańskich bloków. Widać na nim pozostawiony rower miejski. Jak się okazuje, zostawianie „na potem” i „pożyczanie na dłużej” rowerów w ramach systemu PRM to zdarzająca się „przypadłość” niektórych użytkowników.

W ostatnim czasie, strażnicy miejscy natrafili na cztery jednoślady porzucone w mieście. Dwa z nich znajdowały się na terenie podwórza budynku na ul. Matejki. Pozostawione były bez zabezpieczeń na tyłach nieruchomości.

Pozostawienie roweru w ten sposób, jest niezgodne z regulaminem użytkowania. Strażnicy skontaktowali się więc z operatorem systemu. Okazało się, że rowery wypożyczyła ta sama osoba.

Niemal identyczna sytuacja przydarzyła się w okolicach stadionu im. Szyca. Tam, w zaroślach, strażnicy znaleźli kolejne dwa porzucone rowery. Niestety, oba były zdewastowane i miały uszkodzone dzwonki, hamulce i koszyki na zakupy.

Wszystkie pojazdy zostały przekazane operatorowi, który zgodnie z regulaminem, może nałożyć na użytkowników, którzy wypożyczyli rowery karę i obciążyć ich kosztami naprawy.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video