W Poznaniu powstanie system elektronicznej dokumentacji medycznej?

Autor: AK
Drukuj

System elektronicznej dokumentacji medycznej w poznańskich szpitalach był jednym z tematów omawianych podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetu i Komisji Zdrowia. Rozwiązanie miałoby ułatwić przepływ informacji między placówkami na temat wykonanych u pacjenta badań i historii jego choroby.

System miałby umożliwić poznańskim szpitalom dostęp do historii leczenia danego pacjenta. Dzięki temu, lekarze szybciej mogliby działać w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia i szybciej diagnozować objawy, a także pozwoliłoby to na uniknięcie powielania wykonywanych badań.

Pomysł budzi jednak wątpliwości części radnych, którzy obawiają się ułatwienia dostępu do danych wrażliwych osobom niepożądanym. System wymagałby dodatkowych zabezpieczeń przed hakerami. Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych wyjaśnia, że zapewniona byłaby ochrona specjalistów od bezpieczeństwa informacji, a także nadzór GIODO.

Według projektów, na realizację systemu miałoby zostać przeznaczonych docelowo około 150 tysięcy złotych. Miałby on pomóc przede wszystkich w sytuacjach, gdy konieczne jest poznanie historii przebiegu choroby lub leczenia pacjenta, a nie ma on przy sobie całej dokumentacji. W takim przypadku, lekarz, na podstawie danych takiej osoby, mógłby zobaczyć dostępną dokumentację na jej temat w innych poznańskich placówkach.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA