Zalety i zastosowanie izolacji natryskowych

Autor: kl
Artykuł sponsorowany
Drukuj

Innowacyjne izolacje natryskowe należą do rodzajów ociepleń coraz chętniej wybieranych przez inwestorów. Wykorzystywane w tym celu materiały posiadają specyficzne właściwości, dzięki którym możliwe jest przeprowadzenie zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej izolacji. 

Zalety izolacji natryskowej

Aplikacja materiału izolacyjnego w postaci pianki poliuretanowej lub polimocznikowej następuje bardzo szybko i pozwala na uzyskanie niezwykle szczelnego efektu. Powstała w ten sposób powłoka jest jednolita i pozbawiona łączeń, a także cechuje się niezmienną i długotrwałą strukturą. Za sprawą trwałości oraz doskonałych parametrów cieplnych materiałów, możliwe jest uzyskanie wyjątkowo wytrzymałej izolacji. Ocieplenie tego typu charakteryzuje się doskonałymi właściwościami hydroizolacyjnymi, dzięki czemu obiekty zabezpieczane są przez wodą i wszystkimi objawami wilgoci. Pianki poliuretanowe i polimocznikowe są również materiałami nie rozprzestrzeniającymi ognia oraz ulegającymi samoistnemu gaszeniu. Zaletą izolacji natryskowych jest również ich konkurencyjna cena, dzięki czemu technologia ta ulega coraz większej popularyzacji. 

Zastosowanie izolacji natryskowych 

Izolacje natryskowe stosowane są przede wszystkim do ocieplania różnego rodzaju obiektów industrialnych oraz budynków gospodarczych, a także pomieszczeń i przestrzeni magazynowych przeznaczonych do przechowywania żywności. Za ich pomocą izoluje się m.in. płaskie dachy, posadzki żywiczne i przemysłowe, tarasy, balkony i baseny. Pianki o mniejszej gęstości charakteryzują się nieco niższym poziomem zatrzymywania ciepła, dlatego sprawdzają się w przypadku obiektów dostosowanych do większej przepuszczalności powietrza oraz znajdującej się w nim wilgoci. Dzięki temu powłoka izolacyjna jest w stanie nie tylko oddychać, ale również zwiększa się jej dźwiękoszczelność. Izolacje natryskowe tego typu stosowane są głównie do ocieplania stropów, ścian oraz wewnętrznych części dachów w domach jednorodzinnych. Za pomocą tej technologii ocieplane mogą być także obiekty przemysłowe czy rolnicze. Izolacje natryskowe coraz częściej wykorzystywane są również do przeprowadzania prac remontowych obiektów inwentarskich czy starych hal.

Realizacja izolacji natryskowej

Przed przystąpieniem do wykonania izolacji natryskowej konieczne jest odpowiednie przygotowanie docieplanej przestrzeni. Miejsce pracy jest oczyszczane i pozbawiane nadmiaru wilgoci, a wszystkie obiekty znajdujące się w jego obszarze są w odpowiedni sposób zabezpieczane. Do natryskiwania wykorzystane jest elementarne wyposażenie w postaci kombinezonu, maski ochronnej oraz profesjonalnego agregatu ciśnieniowego. Za pomocą tego specjalistycznego przyrządu odpowiednia pianka rozpylana jest w obrębie docieplanej powierzchni. Po przeprowadzaniu aplikacji materiału izolacyjnego, zaczyna on zwiększać swoją objętość i zastyga. Zazwyczaj izolacje natryskowe wykonywane są wzwyż, począwszy od dolnej części obiektu. Wykonanie natrysku nie jest skomplikowane, przebiega sprawnie i realizowane jest przy niskim nakładzie czasu.

Artykuł powstał przy współpracy z izolacje-polimocznikowe.pl

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA