Najlepsze zdjęcia XIII Grand Press Photo na Wolnym Dziedzińcu

Autor: AK
Drukuj

Od czwartku do 11 września, na Wolnym Dziedzińcu UMP można oglądać wystawę pokonkursową XIII edycji Grand Press Photo. Ponad 200 najlepszych fotografii prasowych z 2016 roku zostało wybranych spośród 5,2 tysiąca nadesłanych zgłoszeń.

Magazyn "Press" organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo od 2005 roku. Celem rywalizacji jest promocja polskiej fotografii prasowej i rozwój fotoreporterów, którzy zawodowo związani są z mediami.

Nagrody przyznawano w kategoriach: Wydarzenia, Ludzie, Środowisko, Życie codzienne, Sport, Portret oraz Kultura i rozrywka. Dodatkowo, w kategorii Portfolio rywalizowali ze sobą studenci wydziałów i kierunków związanych z fotografią oraz szkół fotograficznych, którzy zawodowo nie zajmują się fotografią prasową.

Na wystawie można zobaczyć zdjęcia m.in. ze Światowych Dni Młodzieży, jakie odbyły się w Krakowie, romskiego osiedla w Koszycach an Słowacji czy "boskich dzieci" z Tajlandii. Jest także zapis podróży po wschodnim wybrzeżu USA, reportaż z wojny narkotykowej na Filipinach i wiele historii, które zostały uchwycone w obiektywie aparatu.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA