Kolejny atak na tle rasowym w poznańskim tramwaju

Autor: AK fot. Spotted: MPK Poznań Facebook
Drukuj

W Poznaniu niestety coraz częściej można spotkać się z atakami na tle rasowym czy religijnym. Bezczelnych i rasistowskich odzywek nie brakuje na ulicach oraz w komunikacji miejskiej. Jeden z takich przypadków opisała pasażerka poznańskiego tramwaju.

Wiadomość została opublikowana na profilu „Spotted: MPK Poznań”. Autorka pisze, że jadąc tramwajem linii numer 13, zauważyła dwóch mężczyzn, którzy pijąc piwo, głośno komentowali otaczającą ich rzeczywistość.

Poważny problem pojawił się, gdy do tramwaju wsiadła osoba „która różniła się od "rdzennych Polaków" kolorem skóry”. Dwaj panowie, zaczęli wykrzywiać w jej kierunku obraźliwe i rasistowskie teksty, twierdząc m.in., że osoba ta powinna opuścić Polskę, gdzie żyć mają prawo jedynie Polacy. Wśród krzyków przeważały wulgaryzmy i obraźliwe określenia.

Pasażerka oburzona sytuacją wyszła i jak przyznaje bała się zareagować, gdyż mężczyźni zachowywali się w sposób agresywny.

To niestety nie pierwsze tego typu zdarzenie w poznańskiej komunikacji miejskiej. Kilka miesięcy temu, w jednym z tramwajów, grupa Polaków obrażała, a następnie próbowała wyrzucić z pojazdu trzech Tunezyjczyków.

Ataki rasistowskie są coraz większym problemem zarówno w Polsce jak i samym Poznaniu. Policja zauważa, że wiele przypadków nie jest zgłaszanych, dlatego trudno jest podjąć skuteczną interwencję. Nie zgłaszają się zarówno ofiary, jak i świadkowie takich zdarzeń.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA