X edycja Akademii Gitary wystartuje już jutro. Miesiąc muzycznego święta w Wielkopolsce

Autor: AK
REKLAMA
Drukuj

W piątek rozpocznie się Akademia GItary. Przez miesiąc trwania festiwalu muzycznego, odbywać się będą koncerty, warsztaty i wszelkiego rodzaju wydarzenia związane z jednym z najpopularniejszych instrumentów świata.

Tegoroczna edycja jest jubileuszową - dziesiątą. Festiwal, choć skupiony głównie w Poznaniu, wykracza poza granice miasta. Od lat, impreza dociera do kilkudziesięciu miejsc w województwie, co sprawia, że jest on największym wydarzeniem tego typu w Europie.

W programie Akademii Gitary, znalazły się zarówno koncerty, jak i m.in. pikniki gitarowe dla seniorów czy warsztaty dla najmłodszych. Impreza zakończy się tradycyjnym już happeningiem na Starym Rynku.

Festiwal skierowany jest zarówno do doświadczonych muzyków jak i tych stawiających dopiero pierwsze kroki w przygodzie z gitarą.

„Gitara to wyjątkowo uniwersalny instrument. Każdy może przy ognisku zagrać na trzy chwyty. Z drugiej strony w Poznaniu i Wielkopolsce wystąpią światowej sławy wirtuozi. Widzimy jak duża jest potrzeba kultury w mniejszych miejscowościach, dlatego odwiedzimy lokalne kościółki i inne nietypowe lokalizacje. Ma to też wymiar edukacyjny. Do udziału w lekcjach zapraszamy młodych adeptów gitary klasycznej, którzy mają możliwość szlifować swoje umiejętności pod okiem najwybitniejszych polskich i zagranicznych pedagogów”
Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu

Festiwal potrwa od 11 sierpnia do 10 września.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA