Rusza Poznań Food Days, a wśród nich Films for food Poznań, czyli uczta filmowo-smakowa

Autor: AK
REKLAMA
Drukuj

Rozpoczyna się wielka poznańska uczta - Poznań Food Days, czyli trzy dni świętowania pod znakiem jedzenia. Nie zabraknie tradycyjnego Festiwalu Dobrego Smaku i Wolnego Targu. Szczególną atrakcją w tym roku będzie "Films for Food Poznań", czyli jedzenie inspirowane pokazami znanych filmów.

Films for Food jest przeglądem filmów o tematyce kulinarnej. Wśród nich m.in. "mrówki na krewetce", "czerwona obsesja" czy "w obronie jedzenia".

"Każdy z tych filmów dotyka innego zagadnienia związanego z szeroko pojętymi kulinariami. Każdego wieczoru widzowie będą mogli zobaczyć dwa filmy o tematyce kulinarnej. Wstępem do każdego seansu będzie mały poczęstunek. Widzowie otrzymają nawiązujące do tematu filmu tapasy, co pozwoli im wprowadzić się w klimat obrazu, który chwilę później zobaczą na ekranie"
Jan Rajpold, Kino Pałacowe CK Zamek

Przekąski na początku filmów to nie wszystko. W wybranych restauracjach, będzie można skorzystać ze specjalnego menu, skomponowanego w oparciu o przegląd filmowy.

Dzięki temu, np. dzisiaj, inspirując się filmem "Czerwona obsesja", restauracja The Time będzie skupiać swoje menu wokół win. Jutro, w restauracji Szarlotta będzie można zjeść kolację inspirowaną "Łowcami owoców".

"Dostępne w Polsce egzotyczne owoce postanowiłem zestawić w swoim menu z tradycyjnymi polskimi smakami. I tak mamy np. karkówkę ze świni złotnickiej marynowaną w jabłku, podaną z kumkwatem. Plus nasze regionalne wielkopolskie szagówki. Pointą całej kolacji będzie deser, który ma pokazać walory naszych polskich owoców"
Paweł Rozmiarek, szef kuchni w Bistro Szarlotta

W niedzielę, po seansie "Małże i miłość", restauracja Concordia Taste serwować będzie ucztę z owoców morza.

Wszelkie dodatkowe informacje, dostępne są na stronie internetowej Poznań Food Days. Rezerwacji w restauracjach można dokonywać bezpośrednio w lokalach.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA