Estetyczny Poznań bez reklam - Miasto usunęło kilkaset metrów kwadratowych powierzchni reklamowej

Autor: AK fot. MC
REKLAMA
Drukuj

Na poznańskich Ogrodach odbyła się konferencja prasowa poświęcona uporządkowaniu przestrzeni miejskiej. Od kilku lat, w Poznaniu wprowadzane są zmiany, które mają na celu podniesienie poziomu estetyki reklam i szyldów w mieście. W ostatnim czasie, udało się usunąć 800 metrów kwadratowych powierzchni reklamowej.

Jak zauważył Piotr Libicki, pełnomocnik Prezydenta ds. Estetyki MIasta, jako mieszkańcy bardzo szybko przyzwyczajamy się, że czegoś nie ma i nie dostrzegamy, że reklama zniknęła, ale za to od razu rzuca nam się w oczy nowy szyld lub baner.

To właśnie dlatego, Miasto postanowiło pochwalić się dotychczasowymi zmianami. Tylko w ostatnim czasie, udało się usunąć ponad 100 nośników reklamowych o łącznej powierzchni 800 metrów kwadratowych.

Blask odzyskały takie historyczne ulice jak np. Strzelecka, Nowowiejskiego, Solna, Długa, Strzałowa czy Grunwaldzka. Porządek nastał także wśród terenów zielonych - na pętlach Garbary i Zawady, Ogrodzie Jordanowskim numer 2, czy na kilku dużych skrzyżowaniach w mieście.

Ogromne banery zniknęły również z pawilonów handlowych na Ogrodach i elewacji Międzynarodowych Targów Poznańskich.

„Poprawianie estetyki miasta jest dla nas niezwykle ważne. Reklamy znikają z miejskich nieruchomości, których zarządcy dostosowali się obowiązujących przepisów. Dzięki ich skutecznej egzekucji reklamy zostały usunięte również z prywatnych obiektów. Jest to także wynik dobrej współpracy z przedsiębiorcami, których wrażliwość na kwestie estetyczne wyraźnie się poprawiła”
mówi zastępca prezydenta Poznania, Maciej Wudarski

To jednak nie koniec zmian. Miasto poinformowało o pracach nad projektem uchwały krajobrazowej, który ma zostać przedstawiony mieszkańcom i reklamodawcom jeszcze jesienią tego roku. Wtedy też, rozpocznie się dyskusja na temat planowanych działań, a uwagi i komentarze poznaniaków i przedsiębiorców będą brane pod uwagę przy opracowywaniu ostatecznej wersji uchwały.

Dokument ma być gotowy na początku 2018 roku.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA