Wypożyczalnia skuterów ogromnym sukcesem w Poznaniu. Dziennie wykonywanych jest ponad 600 kilometrów

Autor: AK fot. AG
REKLAMA
Drukuj

W ciągu zaledwie tygodnia, aż 3 tysiące osób zarejestrowało się na stronie blinkee.pl, co umożliwia skorzystanie z wypożyczalni skuterów w Poznaniu. Już za trzy tygodnie, liczba dostępnych pojazdów zwiększy się dwukrotnie.

Jak mówi przedstawiciel firmy Blinkee, nie spodziewano się aż takiego zainteresowania skuterami ze strony poznaniaków.

"Od początku działania w Poznaniu skutery pokonują dziennie ponad 600 kilometrów, a łącznie przejechały już 5000 kilometrów."
Konrad Sierzputowski, Blinkee

Jak podkreśla, zainteresowanie jest o wiele większe niż w Warszawie, gdzie system funkcjonuje od marca tego roku. Przez tydzień, w stolicy Wielkopolski zarejestrowało się około 3 tysięcy użytkowników. To 1/3 tego, ilu łącznie jest użytkowników w Warszawie.

Ze względu na ogromną popularność, firma zapowiada podwojenie liczby pojazdów już od września. Wówczas, do dyspozycji poznaniaków będzie ich 30. W nowym sezonie, czyli od wiosny przyszłego roku, na ulice wyjedzie ich już 100.

Firma podkreśla, że wsłuchuje się w zdanie użytkowników. Dzięki temu m.in. zwiększono zasięg usługi i umożliwiono oddawanie skuterów na Wildzie i części ulic Baraniaka i Dymka. Analiza sytuacji trwa cały czas, dlatego istnieje szansa na kolejne zwiększenie zasięgu jeszcze w sierpniu.

Koszt za minutę jazdy skuterem wynosi 69 groszy. Po zakończonej jeździe, pojazd można zostawić w dowolnym miejscu w granicach wyznaczonej strefy.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA