Lech Poznań w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Europy!

Lech Poznań awansował do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Europy. Po często nerowej i brutalnej grze, a także przy popisie dużej nieskuteczności przy świetnych okazjach, Kolejorz wygrał z FK Haugesund 2:0.

Po porażce na wyjeździe, Lech Poznań nie miał wyboru – by walczyć dalej w Lidze Europy musiał wygrać i nie pozwolić rywalom strzelić więcej niż 2 gole. Lechici już od pierwszych minut byli zdeterminowani by dominować na murawie i jak najszybciej wyjść na prowadzenie w meczu.

Poznańska drużyna miała kilka dobrych, często “100-procentowych” okazji, jednak skuteczny strzał padł dopiero w 31 minucie. Fenomenalnym strzałem z ponad 30 metrów z rzutu wolnego popisał się Darko Jevtić. Zdobyta bramka nie ostudziła zapędów Lechitów i do końca pierwszej połowy próbowali oni podwyższyć wynik. Niestety, podczas jednej z akcji ucierpiał Jevtić, który nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce, na murawę w drugiej połowie wybiegł Mihai Radut.

Druga część spotkania była bardzo nerwowa po obu stronach. Nie brakowało niebezpiecznych zagrań i interwencji. Goście coraz częściej atakowali bramkę gospodarzy, dążąc do wyrównania wyniku. W 76. minucie z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Liban Abdi po ostrym ataku na Macieja Gajosa.

Kolejorz miał kilka świetnych okazji do podwyższenia prowadzenia, jednak strzały były bardzo nieskuteczne. Dopiero w 92. minucie Nicki Bille po szybkiej kontrze “wpakował” piłkę do siatki rywali. Wynik do końca meczu, a sędzia doliczył aż 5 minut, nie uległ zmianie i Kolejorz awansował do kolejnej rundy.