Miasto spodziewa się ok. 60 tysięcy wniosków o pomoc finansową

Autor: AK fot./vid. UMP
REKLAMA
Drukuj

Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o pomoc finansową ze strony miasta. Władze przewidują, że w tym roku, chętnych będzie około 60 tysięcy osób. Miasto przygotowuje się do obsługi mieszkańców i wprowadza szereg udogodnień.

Wnioski o świadczenia rodzinne będą przyjmowane od 1 sierpnia do 30 listopada. O świadczenia wychowawcze, czyli 500+, będzie można ubiegać się miesiąc krócej - do 30 października.

Dla Miasta jest to duże wyzwanie - w tym samym czasie przyjmowane będą wnioski o świadczenia rodzinne, wychowawcze, alimentacyjne i stypendia szkolne. Poznańskie Centrum Świadczeń przewiduje, że przyjmie około 60 tysięcy podań.

Miasto zachęca, by umawiać się wcześniej na wizytę, dzięki czemu będzie można uniknąć kolejek. Od maja trwa kampania „Umów się, nie czekaj”. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu 61 646 33 44 oraz poprzez formularz na stronie internetowej PCŚ - www.pcs-poznan.pl

Wnioski o przyznanie 500+, podobnie jak rok temu, będzie można składać bez konieczności wizyty w PCŚ, np. poprzez platformę Empatia czy systemy bankowości elektronicznej. Istnieje także możliwość wysłania dokumentów listem poleconym.

Zastępca prezydenta Poznania, Jędrzej Solarski informuje, w jaki sposób stolica Wielkopolski przygotowuje się do przyjmowania podań.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA