Kajetan P. poczytalny. Do sądu trafił akt oskarżenia

Autor: AK
REKLAMA
Drukuj

Kajetan P., odpowie przed sądem za morderstwo lektorki języka włoskiego oraz napaść na policjanta i biegłą psycholog. Biegli orzekli, że jest poczytalny i może odpowiadać za popełnione czyny. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, mężczyzna przyznał się do zbrodni i złożył obszerne i dokładne wyjaśnienia, jednak „nie zajął stanowiska” w stosunku do pozostałych zarzucanych mu czynów.

Pochodzący z Poznania, Kajetan P., 3 lutego 2016 roku, brutalnie zamordował Katarzynę J. w jej mieszkaniu w Warszawie, a następnie rozczłonkował zwłoki i przewiózł je do własnego mieszkania w innej dzielnicy stolicy Polski. Od 6 lutego 2016 roku był poszukiwany listem gończym, a ostatecznie udało się go znaleźć na Malcie, dzięki współpracy tzw. „Łowców głów” z Poznania i maltańskiej policji.

W trakcie jednego z transportów, oskarżony miał zaatakować także policjanta, a podczas badań - biegłą psycholog. Początkowo wydano opinię, że w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny. Sąd zwrócił się jednak po kolejną opinię i tym razem biegli orzekli, że mężczyzna był i jest poczytalny i może odpowiadać za popełnione przestępstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA