Poznań dostanie prawie 60 milionów złotych na tory na ul. Ratajczaka

Autor: AK fot. Stiopa
Drukuj

Poznań otrzyma dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Centrum Unijnych Projektów Transportowych przekaże 59 milionów złotych na budowę trasy tramwajowej w ul. Ratajczaka.

Koszt całej inwestycji to 130 milionów złotych. Budowa jest związana z drugim etapem Projektu Centrum, którego celem jest rewitalizacja centrum miasta, z szczególnym naciskiem na zmiany na ul. Św. Marcin.

Tory tramwajowe i przystanki na ul. Ratajczaka mają powstać na odcinku od skrzyżowania ul. Matyi, Królowej Jadwigi i Wierzbięcice do ul. 27 Grudnia. Całość prac ma zakończyć się w 2022 roku.

Najpierw jednak kilka lat potrwa faza projektowania, a sama budowa ruszy prawdopodobnie w latach 2019-2020. Inwestycja ma lepiej skomunikować poszczególne obszary miasta i skrócić czas dojazdu poprzez połączenie ze sobą istniejącej infrastruktury transportu publicznego. Planuje się wyznaczenie tras, dzięki którym poszczególne dzielnice Poznania zyskają łatwiejszy i szybszy dostęp do centrum.

Projekt Centrum przewiduje uspokojenie ruchu samochodowego, remonty torowisk, a także nowe zagospodarowanie ścisłego centrum Poznania. Przewiduje się także udogodnienia dla pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video