Prowadzisz biznes za granicą? Sprawdź kurs walut w kantorze internetowym

Autor: kl
Artykuł sponsorowany
Drukuj

Dla przedsiębiorców liczy się zachowanie płynności finansowej i zyski. W biznesie, który wymaga wymiany walut poszukiwanie oszczędności stanowi priorytet, ponieważ waluta jest wymieniana często i w dużych ilościach. Z tego względu warto przyjrzeć się kursom oferowanym przez kantory internetowe.

Zagraniczny biznes – skup i sprzedaż waluty

 Prowadzenie zagranicznego biznesu wiąże się z przewalutowywaniem środków finansowych w różne strony. Czasem konieczna jest wymiana obcej waluty na złotówki, a kiedy indziej złotówek na GBP, USD, EUR, CHF lub jeszcze inną, mniej popularną walutę taką jak np. kuna chorwacka (HRK). Wszystko zależy od tego, z jakimi krajami jest prowadzona wymiana handlowa. Kursy kupna i sprzedaży dowolnej waluty są w kantorach internetowych bardziej opłacalne niż w bankach lub kantorach stacjonarnych. Na dodatek można liczyć na dostęp do walut z różnych stron świata, co wcale nie jest takie oczywiste w innych punktach prowadzących handel walutą. Zdarza się, że tradycyjne kantory ograniczają się do wymiany czterech podstawowych walut wymienionych na początku.

 Dlaczego wymiana waluty w e-kantorze jest opłacalna dla przedsiębiorców?

Dla przedsiębiorców najwygodniejszą formą dokonywania opłaty za towary i usługi są przelewy. Ze względu na posługiwanie się różnymi walutami należy zastanowić się, jakie rozwiązanie zapewni największe oszczędności. Dokonywanie przelewów z konta złotówkowego na konto zagraniczne lub odwrotnie nie jest korzystne ze względu na ściągane prowizje. Najlepiej posługiwać się kontami walutowymi, ale pozostaje jeszcze kwestia, w jaki sposób zamienić jedną walutę na drugą tak, aby trafiła na odpowiednie konto walutowe bez konieczności płacenia wysokich prowizji. W bankach różnica pomiędzy ceną kupna waluty i sprzedaży waluty, czyli tzw. spread, jest wysoka. W kantorach stacjonarnych spread jest niższy mniej więcej o połowę, a więc automatycznie kurs waluty jest lepszy, ale nie ma możliwości wykonania transakcji bezgotówkowej, a właśnie taka jest najwygodniejsza dla firm. Na ratunek przychodzą e-kantory, które oferują najlepsze warunki. Transakcje zawierane w kantorach internetowych są wyłącznie bezgotówkowe. Dzięki temu wymienione środki finansowe trafiają bezpośrednio na wskazane konto. Kantory online aktualizują kursy walut co kilkanaście sekund, dlatego nie muszą, tak jak banki i kantory stacjonarne, zabezpieczać się przed wahaniami na rynku walutowym przy pomocy wysokiej marży. Średni spread w bankach wynosi 5%, a w e-kantorach 1%, a często nawet nie osiąga tego pułapu.

Porównanie kursów online i w bankach – przykłady

 Aby przekonać się, że w bankach zarówno kupno, jak i sprzedaż waluty są nieopłacalne wystarczy dokonać porównania z ofertami kantorów internetowych. Można to zrobić błyskawicznie np. za pośrednictwem https://internetowykantor.pl/kursy-walut/. Korzystając z kalkulatora korzyści, łatwo przeliczyć opłacalność wymiany złotówek na dowolną walutę i odwrotnie. Według kursów z dnia 21.11.2016 zakup 5000 USD w banku PKO BP kosztował 21 338,50 PLN, a w kantorze online 20 946 PLN. Dzięki wymianie online oszczędność wynosiła 392,50 PLN. Z kolei za sprzedaż 5000 USD bank płacił 20 297,50 PLN, podczas gdy e-kantor 20 769 PLN. Zysk wyniósł więc 471,51 PLN.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA