Wielkopolska na drugim miejscu w kraju pod względem budownictwa w 2016 roku!

Autor: AK
Drukuj

W ubiegłym roku w Wielkopolsce oddano do użytkowania ponad 12 tysięcy budynków, z czego ponad 9 tysięcy było budynkami mieszkalnymi. Jest to drugi - po województwie mazowieckim - wynik w skali całego kraju. Najwięcej mieszkań budowano w powiatach: poznańskim, szamotulskim, śremskim, wrzesińskim, leszczyńskim i średzkim.

Według danych GUS, łącznie, w 2016 roku, do użytkowania oddano 12038 budynków na terenie Wielkopolski. To o prawie 2% mniej niż w roku poprzednim. Odnotowano bardzo duży spadek liczby budynków niemieszkalnych - było ich 2901, czyli o aż 11,6% mniej niż w 2015 roku. Wzrosła za to liczba mieszkań i domów - 9137 w stosunku do 8944 w 2015 roku.

O wiele więcej budowano na wsi niż w mieście - aż 72,5% budynków powstało na terenach wiejskich. Najczęściej na budowę decydowali się odbiorcy indywidualni - 10154, co stanowiło 84,3% wszystkich oddanych do użytku budowli.

Odbiorcy indywidualni najczęściej stawiali na budynki jednomieszkaniowe (ponad 93%). Wśród pozostałych form budownictwa, ponad 45% były jednomieszkaniowe, a ponad 40% dwumieszkaniowe. Trzy i więcej lokali stanowiło ok. 13% budynków.

Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej budowano w powiecie poznańskim - 2683 budynki. W całej Wielkopolsce oddano do użytku 16412 mieszkań, a w województwie odnotowano dwie dominujące formy budownictwa - indywidualne i na sprzedaż lub wynajem.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video