W piątek rusza 10. edycja Festiwalu Animator

Autor: AK fot. UMP
Drukuj

Już jutro wystartuje jubileuszowa edycja festiwalu Animator. 10. edycja imprezy to zarazem kulminacja obchodów 70-lecia polskiej animacji. Od piątku, do 13 lipca, na poznaniaków czekać będzie wiele atrakcji.

Głównym tematem tegorocznej edycji będą wydarzenia społeczne i polityka. Pokazy filmowe zaplanowane są w kilku lokalizacjach, m.in. w Kinie Muza i CK Zamek. Filmy dostępną wyświetlane również w Parku Wieniawskiego, gdzie uruchomiony zostanie klub festiwalowy, w którym będzie można obejrzeć filmy przeznaczone wyłącznie dla dorosłych.

Jak zwykle, podczas festiwalu odbędą się premiery, koncerty i warsztaty. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych poznaniaków.

Szczególnie zapraszamy na niezwykle wzruszający film "Ekhel i Ernest". Po seansie dzieci będą mogły skorzystać z wielu ciekawych zajęć przygotowanych przez sektor "Animator dla najmłodszych"
Filip Kozłowski, Koordynator Programu i Konkursu

W tym roku, Animator otrzymał także status festiwalu kwalifikującego do prestiżowych Oscarów, co bardzo podnosi nie tylko prestiż, ale także poziom imprezy. Na wydarzenie przyjadą goście z całego świata, w tym m.in. David Silverman, czyli twórca popularnego animowanego serialu komediowego „Simpsonowie” oraz Mike Johnson - współreżyser „Gnijącej Panny Młodej”.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia. Bilety można kupować za pośrednictwem poralu bilety24.pl oraz w kasach Estrady Poznańskiej, CK Zamek i Kina Muza.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA