Muzyczny Blues Express po raz 25. wyjedzie na wielkopolskie tory!

Autor: AK fot. M. Cichowska
REKLAMA
Drukuj

W sobotę, tuż przed godziną 14, z Dworca Letniego wyruszy najbardziej muzyczny pociąg, czyli Blues Express! Jak zwykle, wagony pociągnie zabytkowa lokomotywa parowa, a na swej trasie ma siedem miast. Tegoroczna edycja jest jubileuszowa, bo odbywa się już po raz 25.

Blues Express to połączenie zamiłowania do muzyki bluesowej i kolei. Najbardziej muzyczny pociąg w Polsce już po raz 25. będzie dowoził pasażerów na koncerty. Jednocześnie, jest to jeden z największych festiwali bluesowych w kraju.

Na każdej stacji na trasie pociągu odbywać się będą koncerty. W tym roku, na miłośników zabawy czekają: Blues Menu w Poznaniu (godzina 13:00), Sama River Blues w Rogoźnie (godzina 14:40), Blues Szwagiers w Chodzieży (godzina 15:28), Mr Big Jack w Pile (godzina 16:16), The Road Dogs w Krajence (godzina 18:17), Sixty Seven w Złotowie (godzina 18:55) oraz Nalepa Band, Blues Flowers, Bluesdorf Orchestra, Voo Voo, Shakin' Dudi, Gang Olsena, Free Blues Band oraz Obstawa Prezydenta na zakończenie trasy w Zakrzewie (godzina 19:48). Koncert finałowy potrwa do godziny 3:45 w nocy, gdy pociąg wyruszy w drogę powrtoną do Poznania.

Udział w koncertach jest bezpłatny, ale chętni chcący przejechać się Blues Expressem na trasie Poznań-Zakrzewo, będą musieli zakupić bilet kolejowy. Cena biletu w taryfie normalnej, w obie strony, wynosi 90 złotych. Nabywać można je w kasach Kolei Wielkopolskich lub w dniu wyjazdu w pociągu.

Wyjazd ze stacji w Poznaniu zaplanowano na godzinę 13:52.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA