Policjant z poznańskiej policji Mistrzem Polski Służb Mundurowych w kickboxingu

Posterunkowy Rafał Sawerwain z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu zdobył Mistrzostwo Polski Służb Mundurowych w kickboxingu. Poznański funkcjonariusz wywalczył złoty medal w formule K1 oraz brązowy w formule kick-light.

V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych odbyły się w Nysie, a ich organizatorem były Służba Więzienna, Polski Związek Kickboxingu oraz NSZZFiPW Zarząd Terenowy Aresztu Śledczego w Nisku.

W zawodach udział wzięło 133 zawodników reprezentujących 63 jednostki organizacyjne formacji mundurowych, w tym m.in. służba więzienna, policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna, straż ochrony kolei, inspekcja transportu drogowego i służba celna.

27-letni post. Rafał Sawerwain, który od półtora roku jest policjantem w Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu, w kategorii wagowej do 63,5 kilograma został mistrzem w formule K-1 oraz zajął trzecie miejsce w formule kick-light.

To nie pierwszy sukces sportowy młodego funkcjonariusza. Już w 2014 roku był najlepszy podczas Otwartych Mistrzostw Polski w K-1, które odbywały się w Poznaniu, zdobył medal podczas Mistrzostw Polski Oriental Rules w Pomiechówku, a także zajął pierwsze i trzeciw miejsce na Polish Fighter Cup odbywających się w Szczecinie.

Policjant rozpoczął swoją przygodę z kick-boxingiem i boksem tajskim w wieku 18 lat. Obecnie trenuje w klubie Our Team Poznań, a z wykształcenia jest politologiem.