Poznań znów szczęśliwy dla wioślarzy. Puchar Świata z medalami dla Polski

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA
Drukuj

Aż siedem medali wywalczyli Polacy podczas zmagań Pucharu Świata w Wioślarstwie, który rozgrywany był przez weekend na poznańskiej Malcie. Na najwyższym stopniu podium, reprezentanci Polski stawali dwa razy. Wśród medalistów znalazł się także zawodnik z Poznania.

Zawody Pucharu Świata odbywały się w stolicy Wielkopolski już po raz piąty. Od 16 do 18 czerwca, na Torze Regatowym Malta można było podziwiać najlepszych zawodników i śledzić sukcesy Polaków.

W konkurencji jedynka wagi lekkiej najlepszy był Artur Mikołajczewski. Złoto wywalczyła również czwórka podwójna - Agnieszka Kobus z  AZS AWF Warszawa, Maria Springwald z AZS AWF Kraków, Marta Wieliczko z Wisła Grudziądz i Katarzyna Zillmann z AZS UMK Energa Toruń.

Srebro zdobyła Joanna Dorociak w konkurencji jedynka wagi lekkiej, a także polska dwójka podwójna wagi lekkiej - Weronika Deresz z WTW Warszawa i Martyna Mikołajczak z RTW LOTTO Bydgostia.

Brązowych medali Polacy zdobyli najwięcej - w dwójkach podwójnych, gdzie swój akcent miał także Poznań, a po medal sięgnęli Adam Wicenciak z KW04 Poznań oraz Dominik Czaja z AZS AWF Warszawa. Na najniższym stopniu podium stanęli także Miłosz Jankowski z AZS AWFiS Gdańsk i Jerzy Kowalski z Gopło Kruszwica startujący w dwójkach podwójnych wagi lekkiej, oraz Monika Ciaciuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska i Maria Wierzbowska  z RTW LOTTO Bydgostia) w czwórce bez sternika.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA