Poznań podtrzymuje tradycję - Wianki i Parada Sobótkowa już w tym tygodniu!

Autor: AK
Drukuj

Poznańskie Wianki już w tym tygodniu! Parada Sobótkowa pełna kolorowych platform i łodzi znów pojawi się na Warcie. Po raz kolejny, wydarzeniu będą towarzyszyć także atrakcje na plażach miejskich.

Rok temu, po kilkudziesięciu latach przerwy, do kalendarza poznaniaków powróciła tradycyjna Parada Sobótkowa. Podczas ubiegłorocznej edycji, nad Wartą bawiło się kilka tysięcy mieszkańców. Organizatorzy spodziewają się podobnego, jeśli nie większego, zainteresowania w tym roku.

Tegoroczny korowód wyruszy w piątek (23 czerwca), o godzinie 21:30 z Plaży Wilda do Przystani Poznań w Starym Porcie. Na Warcie pojawią się kolorowe instalacje pływające, przygotowane przez mieszkańców i radnych osiedli, które zlokalizowane są nad rzeką. Wygląd łódek i platform ma nawiązywać do symboliki i tradycji danego osiedla lub do bieżących wydarzeń.

Nie zabraknie również atrakcji towarzyszących. Już od godziny 18:00 na plaży na Szelągu rozpocznie się „Sobótka Żywiołów”, czyli „tańce, wianki i baśnie dla lokalsów”. Godzinę później zaplanowany jest koncert Koncert Chóru Dziewczęcego Skowronki pod dyrekcją Alicji Szelugi. Artystki ponownie wystąpią o godzinie 20:30 - tym razem na plaży na Wildzie.

O godzinie 20:50 na plaży na Wildzie nastąpi prezentacja tegorocznych instalacji, a po zachodzie słońca, o godzinie 21:30 parada wyruszy w stronę Przystani Poznań.

Na Brzegu Chwaliszewo także przygotowano atrakcje dla poznaniaków związane z wydarzeniami tego wieczora. O godzinie 21:00 zaplanowano koncert zespołu Klangor, który wykona pieśni tradycyjne. Ok. 21:50 nastąpi prezentacja uczestników Parady, a godzinę później wszyscy będą mogli podziwiać pokaz fajerwerków podczas Finału i zakończenia imprezy.

Podczas całego dnia nie zabraknie najważniejszej rzeczy - plecenia wianków, wspólnego spędzania czasu i zabawy. To impreza zarówno dla zakochanych par, jak i grupy znajomych i rodzin z dziećmi.

Projekt realizowany jest w ramach programu Centrum Warte Poznania i jest dofinansowywany z budżetu miasta.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA