Makuszewski, Situmi De Marco oficjalnie w Lechu Poznań

Autor: AK fot. Mikołaj Rój
REKLAMA
Drukuj

Maciej Makuszewski, Mario Situm i Vernon De Marco podpisali kontrakty z Lechem Poznań i od nowego sezonu będą reprezentować barwy Kolejorza.

Maciej Makuszewski przez ostatni rok był wypożyczony z Lechii Gdańsk. Po zakończeniu sezonu, podczas którego Kolejorz był zadowolony z zawodnika, a sam piłkarz z pobytu w Poznaniu, oba kluby doszły do porozumienia w sprawie wykupienia grającego z "17" pomocnika. Kontrakt obowiązywać będzie do 30 czerwca 2020 roku.

W sobotnie przedpołudnie, po pozytywnym przejściu testów medycznych, do Kolejorza dołączył także Vernon De Marco, który został wypożyczony z Slovana Bratysława na rok, z opcja pierwokupu dla Lecha po zakończeniu sezonu. 24-letni Argentyńczyk z hiszpańskim paszportem gra na pozycji środkowego obrońcy, ale radzi sobie także w roli defensywnego pomocnika. Lech obserwował go od kilku lat. Sam zawodnik podkreśla, że przejście do Poznania jest dużym krokiem w jego karierze.

W ten weekend do drużyny Nenada Bjelicy dołączył także Mario Situm z Chorwacji, który także został wypożyczony na rok, a poznański klub będzie miał prawo pierwokupu po zakończeniu sezonu. W przenosinach Situma do Poznania duży udział miał sam Bjelica, który pracował z pomocnikiem w Spezii Calcio. Piłkarz już nie może się doczekać poniedziałkowego początku obozu przygotowawczego, podczas którego będzie mógł rozpocząć swoją przygodę z Kolejorzem.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA