Najlepsze polskie wina ponownie w Poznaniu

Autor: spot
Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Drukuj

24 czerwca 2017 roku po raz czwarty przyjadą z całej Polski do poznańskiego SPOT. najlepsi winiarze. Dwudziestu czterech winoogrodników zaprezentuje ponad sto win. Będzie można je poznać, zdegustować oraz – co najważniejsze – kupić w cenie producenta.

Jeszcze kilka lat temu polskie wina znane były jedynie specjalistom. Teraz dzięki coraz szerszej dystrybucji i informacjom w mediach powoli stają się elementem codzienności. Nawet przeciętny Kowalski kojarzy nazwę chociażby Winnicy Turnau, ale oprócz niej są setki innych producentów. Polskie wino wytwarza się już nie tylko w Lubuskim i na Podkarpaciu, ale także na Dolnym Śląsku, Pomorzu, Mazurach, a nawet w Wielkopolsce. W SPOT. będzie można poznać tych najlepszych. Festiwal – jak co roku – podzielony został na dwie części: dla branży i pasjonatów oraz część otwartą dla wszystkich. Otwartą degustację otworzy wręczenie nagród w konkursie „Polskie korki” dla najlepszych polskich win, któremu patronuje Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Po ogłoszeniu wyników będzie można spotkać się z winiarzami, spróbować ich win i o nich porozmawiać.

Festiwalowi wina towarzyszyć będzie także prezentacja wybranych producentów cydru i spożywczych wyrobów regionalnych oraz warsztaty kulinarne, które poprowadzi Maciej Nowicki z Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Więcej informacji:

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA