Czy warto zatrudnić firmę sprzątająca?

Autor: kl
REKLAMA
Drukuj

Biorąc pod uwagę naszą aktywność zawodową oraz to, jak wiele czasu zajmuje nam sprzątanie mieszkania lub domu, zwłaszcza kiedy jest rodzina, zatrudnienie firmy sprzątającej zaczyna być realną możliwością sprostania cotygodniowym porządkom. Z podobnym problemem spotykają się biura, tyle że tu, sprzątać trzeba codziennie. Siedziba firmy to w końcu jej wizytówka, a higiena pracy przekłada się na jej efekt. Czy warto zatrudnić profesjonalny serwis sprzątający i co decyduje o tym, że firmy i osoby prywatne coraz częściej korzystają z usług outsourcingowych?

Gdy liczy się czas

Jednym z głównych powodów wynajęcia firmy zewnętrznej jest nadmiar obowiązków i brak czasu. Zlecenie sprzątania takiej ekipie pozwala go odzyskać i zwalnia z obowiązku pilnowania kwestii administracyjnych, jakie dotyczą porządku i serwisu. Czas to również warunek współpracy, ponieważ to od elastyczności firmy outsourcingowej zależeć będzie umowa. Harmonogram prac dopasowywany jest indywidualnie do klienta, jego oczekiwań i potrzeb związanych z nieruchomością. Profesjonalna firma sprzątająca może zaoferować realizację zlecenia poza godzinami pracy, w weekendy, jak również serwis dzienny. Zapewniając sobie tak fachową pomoc, zleceniodawca zwiększa komfort swój oraz pracowników i może dzięki temu skoncentrować się na rozwoju biznesu lub innych, ważnych dla siebie sprawach. W ofercie sprzątania dla Krakowa firmy Hojo Clean, można wybrać jednego z jej partnerów na podstawie ocen prawdziwych klientów lub skorzystać z pełnego doradztwa, określając tylko własne potrzeby. Firma Hojo Clean działa również w naszym mieście i tu można zapoznać się z ofertą usług sprzątania w Poznaniu.

Pewna jakość

Utrzymanie higieny np. w pomieszczeniach biurowych jest istotne nie tylko z punktu widzenia psychologii i efektywności pracy, ale także zdrowia pracowników. Kurz może być źródłem biologicznych i organicznych związków, jakie są przyczyną alergii. W budynkach użyteczności publicznej, tj. szpitale lub w halach produkcyjnych, czystość jest natomiast warunkiem bezpieczeństwa zdrowia, a nawet życia. Dlatego, aby wyeliminować ryzyko zagrożeń biologicznych i chemicznych oraz zwiększyć bezpieczeństwo pracy, firma sprzątająca, oprócz tego, że zna skuteczne metody, posiada odpowiednio wykwalifikowany personel, odzież ochronną, środki czystości, które mają odpowiednie atesty oraz wielofunkcyjny sprzęt, jaki skraca czas pracy i podnosi jakość usługi. Dzięki temu, niezależnie od obiektu i rodzaju zlecenia, firma outsourcingowa jest w stanie zagwarantować efekt, którego nie uzyska sprzątaczka. Poza tym, środki z jakich zwykle korzystają etatowi pracownicy nie są skuteczne, a działania, jakie podejmują – nieprofesjonalne.

Profesjonalizm

Renomowana firma z marką, to przedsiębiorstwo z kilkuletnią praktyką, pozytywną opinią na rynku, certyfikacją usług czystościowych i kadrą, która systematycznie uczestniczy w szkoleniach. Posiada także odpowiednie zaświadczenia, jak np. BHP, zaświadczenie o niekaralności oraz szczepienia.   

Aby działać skutecznie i dyskretnie, każda ekipa sprzątająca musi znać obiekt, który obsługuje, dlatego rozpoczęcie współpracy poprzedza wizja lokalna i sporządzony plan prac. Po jego wykonaniu, firma zapewnia również kontrolę jakości i zużycia środków, uzupełniając ich stan na bieżąco.

Jakość usług to również polisa OC, która na przykładzie firmy Hojo Clean ubezpiecza usługi na 1.5 mln złotych. Polisa zabezpiecza klienta przed ewentualnymi szkodami ze strony serwisu oraz dla jego satysfakcji – daje gwarancję na świadczone usługi. Jeżeli w ich wyniku doszło do uchybień i błędów ze strony personelu, zostaną one poprawione na koszt firmy outsourcingowej.

Korzyści dla wszystkich

Z perspektywy zamawiającego, oprócz tego, że oszczędza cenny czas, wynajem firmy zewnętrznej sprawia, że nie ponosi on kosztów związanych z zatrudnieniem sprzątaczki, tj. ZUS oraz pensja, nie musi inwestować w środki chemiczne i drogi sprzęt, a ponadto wszystkie usługi odlicza od kosztów działalności gospodarczej. Dzięki tym korzyściom, zapotrzebowanie na outsourcing usług porządkowych jest coraz większe. Zlecając usługi porządkowe w biurze, mamy pewność, że zlecenie zostanie zrealizowane i nie musimy się już borykać z problemami kadrowymi, jakie pojawiają się w związku z urlopem pracownika lub jego chorobą. Dodatkowe walory, to komfort pracy, jakość jej warunków wynikająca z codziennego porządku i spokój związany z minimalnym nakładem kontroli serwisu sprzątającego.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA