Od piątku Poznań znów będzie areną zmagań Pucharu Świata w wioślarstwie

Autor: AK fot. UMP
REKLAMA
Drukuj

Od piątku do niedzieli, poznańska Malta ponownie ugości setki zawodników i kibiców wioślarstwa z całego świata. Zmagania w ramach Pucharu świata odbędą się w Poznaniu po raz piąty.

Wioślarstwo od lat kojarzone jest w Polsce z Poznaniem. To dyscyplina sportu, która przyczynia się do rozwoju miasta, a dzięki regularnie odbywającym się tu zawodom na światowym poziomie, stolica Wielkopolski zaliczana jest do elitarnej czołówki miejsc, w których rozgrywa się zawody Pucharu Świata.

Na Jeziorze Maltańskim pojawi się ponad 500 zawodników z 39 państw. W czasie Pucharu, rozgrywane będą także zawody osad osób niepełnosprawnych.

"Poznań jest jednym z nielicznych na świecie torów regatowych, gdzie zawodnicy niepełnosprawni mają dogodną infrastrukturę. To pokazuje, że można pogodzić wioślarstwo wyczynowe z wioślarstwem osób niepełnosprawnych."
Aleksander Daniel, prezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich

Zastępca prezydenta Poznania, Tomasz Lewandowski podkreśla, że organizacja zawodów jest bardzo dobrą formą promocji miasta. Rozgrywki transmitowane będą na całym świecie, a reputacja Poznania wzrasta z każdymi kolejnymi zawodami.

Jednocześnie, zastępca prezydenta zapewnił także, że obiekty Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji są regularnie modernizowane i unowocześniane, a miasto regularnie przeznacza środki na rozwój obiektów i ich bezpośrednie otoczenie.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA