Prezes lotniska Poznań - Ławica o decyzji Lufthansy: "to potwierdzenie potencjału ekonomicznego miasta i regionu"

Autor: AK
REKLAMA
Drukuj

Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań - Ławica uważa, że kolejny rejs Lufthansy z Poznania to potwierdzenie potencjału ekonomicznego Poznania i Wielkopolski. Wczoraj niemiecka linia lotnicza ogłosiła, że ze stolicy Wielkopolski latać będzie do Frankfurtu częściej niż do tej pory.

Od 29 października, pasażerowie z Poznania będą mogli korzystać z trzeciego dziennie rejsu do Frankfurtu. Dobrą informacją jest to, że loty będą realizowane z nocnym postojem na poznańskim lotnisku, a także fakt, iż rejsy obsługiwane będą przez nowoczesne samoloty odrzutowe Embraer E190. Lot z Frankfurtu odbywać się będzie o godzinie 21:55, natomiast z Poznania do Niemiec polecimy o 7:50.

Decyzja Lufthansy oznacza, że linia będzie obsługiwała łącznie aż sześć połączeń dziennie z Poznania do naszych zachodnich sąsiadów - po 3 do Frankfurtu i do Monachium. To świetna wiadomość zarówno do osób podróżujących w sprawach służbowych jak i chcących skorzystać z przesiadki na jednym z lotnisk.

Prezes Zarządu poznańskiego lotniska, Mariusz Wiatrowski uważa, że decyzja linii jest potwierdzeniem potencjału ekonomicznego zarówno miasta jak i całego regionu.

"Decyzja linii lotniczej Lufthansa to efekt wielomiesięcznych rozmów i negocjacji. Wprowadzenie dodatkowej rotacji do Frankfurtu to potwierdzenie potencjału ekonomicznego miasta i regionu, a ten przekłada się wprost na możliwości i atrakcyjność Portu Lotniczego w Poznaniu, jako miejsca startów i lądowań dla lotów dalekich przesiadkowych i bliskich bezpośrednich, do jednego z największych hubów w Europie. Dzięki temu dodatkowemu połączeniu w jeszcze większym stopniu zbliżymy europejski biznes do potencjału Poznania. Ten komunikat potwierdza też, to, iż na rok 2017 możemy patrzeć, jako na rekordowy pod względem liczby nowych kierunków z Poznania."
Mariusz Wiatrowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica

Lufthansa swoją decyzję uzasadnia m.in. dużym zainteresowaniem pasażerów chętnie korzystających z dotychczasowej oferty przewoźnika.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA