Muzeum Uzbrojenia pokaże sprzęt i umundurowanie z lądowania w Normandii

Autor: AK fot. Artrac
REKLAMA
Drukuj

Dwa dni temu obchodzona była kolejna rocznica lądowania w Normandii, jednego z ważniejszych wydarzeń II wojny światowej. Z tej okazji, Muzeum Uzbrojenia na poznańskiej Cytadeli otwiera wystawę poświęconą środkom łączności, które odegrały dużą rolę w operacji normandzkiej.

Oficjalne otwarcie wystawy „Sprzęt łączności w 1 Dywizji Pancernej w latach 1942-45” nastąpi w sobotę, 10 czerwca, o godzinie 11:00. Zwiedzający będą mogli zobaczyć sprzęt i różne środki łączności, które miały zastosowanie podczas operacji w Normandii. Dodatkowo, zaprezentowane zostanie także umundurowanie żołnierzy 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka.

Z okazji otwarcia, dla poznaniaków przygotowano także pokazy grup rekonstrukcji historycznej, które będą nawiązywać do słynnych walk w Normandii. Uruchomiona zostanie także Poczta Polowa. Impreza na placu przed Muzeum Uzbrojenia potrwa do 17:00. Wstęp na nową wystawę jest bezpłatny, a dodatkowo w dniu jej otwarcia, wstęp na ekspozycję stałą Muzeum będzie odbywał się na podstawie biletów ulgowych.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA