Nowy pomysł na rodzinny spacer w Poznaniu!

Jeśli Wasze dziecko ciągle zadaje pytania z serii „po co i dlaczego” warto wybrać się z Nim do Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego! Tylko tu, w czasie spaceru, przestrzeń wokół Was dostarczy odpowiedzi na wszystkie trudne pytania. 

Największa mapa Europy w Poznaniu, panele fotowoltaiczne, zegar słoneczny, infografiki opisujące poszczególne części Parku oraz ciekawostki naukowe z dziedzin, których specjaliści działają w PPNT, to tylko niektóre elementy nowej atrakcji w Poznaniu. Na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego zakończyła się właśnie budowa nowej ścieżki edukacyjnej. Edu_Ścieżka jest rozszerzeniem naszego Laboratorium Wyobraźni i całkowicie bezpłatnym  sposobem na spędzenie czasu z rodziną na świeżym powietrzu. 

Przestrzeń Parku sama wywołuje pytania. Bo naukowcy i przedsiębiorcy, którzy pracują na naszym terenie zajmują się wieloma ciekawymi zagadnieniami. Ciekawy sprzęt za oknem, intrygująca instalacja na trawniku, i oryginalne urządzenie przed budynkiem to nasza codzienność. Teraz sama opowiada o tym co i dlaczego dzieje się w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym

 tłumaczy Justyna Adamska z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Na trasie Edu_Ścieżka znajdziemy kilkunastometrową, największą w Poznaniu, mapę Unii Europejskiej, panele fotowoltaiczne, zegar słoneczny i inne elementy związane z pracą naukowców oraz przedsiębiorców z PPNT.
Na pojawiające się w głowie pytania odpowiedzą infografiki. Na spacerze z rodziną dowiemy się więc między innymi:

  • Do czego potrzebny jest człowiekowi jad pszczeli?
  • Jak wygląda współczesna wojskowa kuchnia polowa? 
  • Co to jest bioremediacja? 
  • Jak działa system pozycjonowania GPS?
  • Jak segregować śmieci?

Wszystkie opisy poszczególnych części Edu_Ścieżka PPNT wykonane są w dwóch językach, polskim i angielskim. 

Edu_Ściezkę można odwiedzać codziennie.

W dni robocze teren Parku przy ulicy Rubież 46 otwarty jest w godzinach 8:00 – 18:00,

a w weekendy od 9:00 do 15:00. Mapę Edu_Ścieżki znaleźć można na stronie www.ppnt.poznan.pl oraz w kasie Laboratorium Wyobraźni.