Wiele emocji podczas Siłowych Mistrzostw Polski Street Workout na Placu Wolności

Aż 18 medali zdobyli zawodnicy z Wielkopolski podczas Siłowych Mistrzostw Polski Street Workout, które odbyły się wczoraj na Placu Wolności. Dziś z kolei, Poznań jest areną zawodów o Puchar Polski w BMX Mini Ramp.

W Siłowych Mistrzostwach Polski Street Workout udział wzięło ponad 100 zawodników i zaowdniczek z całego kraju. Przez 11 godzin rywalizowali w pięciu konkurencjach. Impreza zorganizowana była przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Rywalizacja rozpoczęła się od samego rana. Upał nie przeszkadzał ani zawodnikom ani licznie zgromadzonej publiczności, która z ogromnym zainteresowaniem śledziła zmagania uczestników. Do rozstrzygnięcia niektórych konkurencji konieczne były dogrywki.

W pierwszym zawodach, czyli “muscle up” mężczyzn, na podium stanęło aż dwóch poznaniaków – Grzegorz Kowalik, który zwyciężył tę konkurencję oraz Maciej Jankowski, który zajął trzecią pozycję. Rozdzielił ich Krzysztof Sobolewski z Kępna.

W konkurencji podciągania pań na najwyższym stopniu podium po dogrywce stanęła Anastazja Dworecka, a trzecie miejsce zajęła wielkopolanka, Laura Kapitaniak z Kalisza.

Po paniach, przyszedl czas na konkurencję podciągania z obciążeniem 32 kilogramów mężczyzn. W tej konkurencji najlepszy okazał się Krzystof Sobolewski zdobywając swój drugi tego dnia medal.

Następnie przyszedł czas na dipy, czyli pompki na poręczach. Panie rozgrywały ją bez obciążeń, natomiast panowie walczyli z dodatkowymi 48 kilogramami. Na najwyższym stopniu podium stanął kaliszanin Konrad Helman, drugi był Mikołaj Wierzchoń, a trzecie miejsce przypadło Emilowi Szymczakowi z Poznania.

Najbardziej widowiskowa okazała się konkurencja pompek wykonywanych w systemie pucharowym. 20 zawodników jednocześnie wykonywało pompki do momentu, aż połowa z nich nie miała już sił. Finał trwał 25 minut, a zwycięzca, Jakub Kasprzak z Kalisza wykonał aż 230 pompek.

Ostatnią konkurencją była rywalizacja o tytuł uniwersalnego zawodnika, w której udział wzięło 10 uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki we wszystkich konkurencjach. Najlepszy okazał się Mariusz Szczepanowski.

Pomiędzy konkurencjami, widzowie mieli okazję podziwiać pokazy jazdy BMX oraz eliminacje do dzisiejszego Pucharu Polski BMX Mini Ramp. Dodatkową atrakcją był także okaz Pole Dance, a także możliwość spróbowania swoich sił na poręczach, na których rywalizowali zawodnicy.