Lech podzielił się z Lechią punktami (Zdjęcia)

Lech Poznań bezbramkowo zremisował u siebie z Lechią Gdańsk. Taki wynik bardzo ucieszył Legię Warszawa i Jagiellonię Białystok.

Drużyny przystępowały do spotkania w bardzo odmiennych nastrojach – Lech w ostatnim meczu z Legią przegrał 0:2, a Lechia rozgromiła Jagiellonię 4:0. Oba zespoły nadal mogły wskoczyć dziś na fotel lidera, przynajmniej do czasu rozstrzygnięcia pozostałych meczów 35. kolejki Ekstraklasy. Niestety, żaden z nich tego nie wykorzystał.

Spotkanie przy ul. Bułgarskiej było wyjątkowo nudne. Zawodnicy gości przez 90. minut nie oddali ani jednego cennego strzału. Gospodarze mieli kilka akcji, które jednak nie zakończyły się poważniejszym zagrożeniem dla bramki Kuciaka. Najwięcej energii wnieśli zawodnicy rezerwowi wpuszczeni na boisko w ostatnich 20. minutach gry – Dawid Kownacki i Darko Jetvić, którzy z zapałem rzucili się do walki o piłkę i gola. Niestety, ich wysiłki kończyły się dobrą interwencją ze strony bramkarza gości.

Podział punktów bardzo ucieszył Legię Warszawa oraz Jagiellonię Białystok, które dzisiaj mierzą się ze sobą w Białymstoku i obie mają szanse zająć pierwsze miejsce w tabeli.