Majówka na Franowie - zajezdnia pełna atrakcji

Autor: AK fot. MPK Poznań
REKLAMA
Drukuj

W niedzielę, 21 maja, zajezdnia na Franowie ponownie otworzy swoje wrota na mieszkańców. Będą wycieczki, warsztaty artystyczne, zabawy i gry dla dzieci, zajęcia sportowe oraz kącik czytelniczy.

Majówka na Franowie zorganizowana przez poznańskie MPK odbędzie się w ramach Drzwi Otwartych Funduszy Europejskich. Impreza trwać będzie przez cztery godziny - od 12:00 do 16:00. Dojazd komunikacją miejską będzie możliwy na kilka sposobów. Poza standardowo kursującymi tam tramwajami, zostanie uruchomiona także bezpłatna linia dowozowa na trasie Gwarna-Franowo.

Na uczestników festynu czekać będzie wiele atrakcji, w tym oczywiście wycieczki po zajezdni. Z okien tramwaju będzie można zobaczyć każdy zakamarek tego obiektu, który sterowany jest automatycznie. Zwiedzający zobaczą myjnie, tor jazdy próbnej i stanowiska napraw.

Wyjątkową atrakcją będzie wirtualna wyprawa międzyplanetarna na Księżyc przygotowana przez Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Oprócz tego, prowadzone będą także warsztaty artystyczne, a także odbędzie się wystawa FIGURACJA przygotowana przez Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP.

Nie zabraknie również atrakcji sportowych związanych z piłką nożną - piłkarskich kręgli czy toru przeszkód. Dodatkowo, będzie można także dokonać pomiaru siły strzału. Energię będzie można także spożytkować na ściance wspinaczkowej i dmuchanej zjeżdżalni. Dzieci będą mogły również dać się pochłonąć przez świat książki w Bajkowym Kąciku Czytelniczym, gdzie animatorzy poprowadzą konkursy, quizy, konkurencje plastyczne, a także zajęcia z tworzenia zakładek do książek.

Jak co roku, odbędzie się także specjalny występ Orkiestry Miasta Poznania przy MPK Poznań.

Trasa bezpłatnej lini dowozowej:
GWARNA - Marcinkowskiego - most św. Rocha - Kórnicka - trasa Kórnicka - FRANOWO - trasa Kórnicka - Kórnicka - most św. Rocha - Dowbora-Muśnickiego - Podgórna - Marcinkowskiego – GWARNA

Odjazdy z Franowa:
12:00    12:30
13:00    13:30
14:00    14:30
15:00    15:30
16:15

Odjazdy z Gwarnej:
11:35
12:20    12:50
13:20    13:50
14:20    14:50
15:20    15:50
16:15

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA