Pewne zwycięstwo Lecha na własnym boisku!

Lech Poznań wygrał z Pogonią Szczecin na własnym boisku 2:0 w 33. kolejce Ekstraklasy. Zawodnicy Kolejorza zrównali się punktami z Jagiellonią Białystok w tabeli.

Spotkanie przy ul. Bułgarskiej rozpoczęło się o godzinie 15:30. Piłkarze Lecha od początku meczu starali się wyjść na prowadzenie i budowali akcje. Wysiłek opłacił się w 35. minucie, gdy do bramki Słowika trafił Robak, po dośrodkowaniu Raduta z rzutu wolnego.

Pogoń próbowała odrobić straty jeszcze w pierwszej połowie, ale to Lech po raz kolejny był o wiele bliżej zdobycia gola w 41. minucie, jednak do przerwy wynik pozostał bez zmian.

W drugiej części spotkania poznaniacy nie zwalniali tempa. Odważnie atakowali bramkę przeciwnika i odbierali piłkę gościom, gdy ci próbowali stworzyć własną akcję. Wynik podwyższył w 64. minucie Trałka po tym, jak Makuszewski dograł do wbiegającego w pole Kędziory, który zagrał płasko na piąty metr.

Pogoń była zdecydowanie zdominowana przez Lecha, który dobrze pracował w obronie już bardzo daleko od swojej bramki, skutecznie utrudniając budowanie ataku przeciwnika.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Lecha, co dla poznaniaków oznacza trzecie zwycięstwo w grupie mistrzowskiej. Dla piłkarzy ze Szczecina była to trzecia porażka. Kolejny mecz Kolejorza już w środę, 17 maja w Warszawie, gdzie zmierzy się z Legią Warszawa.