Noc Muzeów coraz bliżej, udział weźmie prawie 40 instytucji

Autor: AK
Drukuj

Jedna noc i 39 instytucji, które można zwiedzić - tegoroczna edycja Nocy Muzeów w Poznaniu zbliża się wielkimi krokami. Jak zwykle, poza darmowymi wejściami, uczestnicy mogą liczyć także na ciekawe wydarzenia towarzyszące.

Noc Muzeów w Polsce zawsze odbywa się w weekend w okolicy 18 maja. To właśnie w tym dniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów. Impreza co roku przyciąga coraz więcej chętnych, a oferta jest rozbudowywana.

W tym roku, na poznaniaków czeka aż 39 instytucji, które otworzą swoje drzwi wejściowe na zwiedzających. Chętni będą mogli zobaczyć także to, co na co dzień jest dla nich niedostępne m.in. w Muzeum Narodowym w Poznaniu, np. ryciny pochodzącego z Poznania Janusza Przybylskiego, które nawiązują m.in. do "Błędnego koła" Jacka Malczewskiego, a także grafiki Jana Lenicy i Romana Cieślewicza.

"Tej nocy złamiemy zwyczaje dotychczas panujące podczas wystaw. Zaprosimy do dotykania wybranych, opisanych eksponatów."
Marzena Prusińska, Muzeum Narodowe w Poznaniu


Dodatkowo, uczestnicy będą mogli wziąć udział wydarzeniach towarzyszących imprezie, np. warsztatach rysunkowych czy wycieczce po browarze Lecha. Pełna lista atrakcji i instytucji dostępna jest na stronie wydarzenia.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA