Festiwal Poznań Poetów już w przyszłym tygodniu

Autor: AK
REKLAMA
Drukuj

W poniedziałek, 15 maja, początek kolejnej edycji Festiwal Poznań Poetów. To jedno z największych i najważniejszych wydarzeń naukowo-literackich w Polsce, którego główną ideą  jest promowanie poezji i czytelnictwa.

Festiwal potrwa od 15 do 20 maja, a organizatorem jest Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Będzie to już VIII edycja tej imprezy, która odbywa się co dwa lata od 2003 roku. Organizatorzy starają się łamać stereotyp poezji, jako czegoś niedostępnego i ekskluzywnego oraz udowodnić, że sztuka wysoka jest dla każdego.

Początek festiwalu 15 maja, kiedy to zainauguruje go seminarium poświęcone twórczości Aleksandra Wata. Wśród festiwalowych gości pojawią się m.in. Ewa Lipska, Krystyna Miłobędzka oraz japońska poetka i powieściopisarka Yoko Tawada.

W programie festiwalu znalazły się także wydarzenia, które odnoszą się do relacji poezji z muzyką, poświęcone twórczości m.in. Leonarda Cohena i Boba Dylana. Odbędzie się również „dyskoteka poetycka”, podczas której za DJ-ską konsolą staną poeci pokazując, że do poezji można tańczyć.

W ramach festiwalu odbędzie się także wieczór poświęcony Zbigniewowi Herbertowi, a także wręczenie Poznańskiej Nagrody Literackiej.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA