Powiatowy Lekarz Weterynarii cofa status jednostki zatwierdzonej. Co dalej z poznańskim zoo? (Transmisja)

Autor: AK
Drukuj

Powiatowy Lekarz Weterynarii wydał decyzję o cofnięciu poznańskiemu ogrodowi zoologicznemu statusu jednostki zatwierdzonej. Część społeczeństwa obawia się zamknięcia placówki. O tym co taka decyzja oznacza dla zoo, jakie są jej konsekwencje i czy zarzuty są słuszne opowiedzą sami zainteresowani - Zoo w Poznaniu podczas specjalnej konferencji prasowej, którą będzie można oglądać na naszym portalu podczas transmisji na żywo.

Powiatowy Lekarz Weterynarii, Ireneusz Sobiak wielokrotnie miał uwagi i zastrzeżenia do funkcjonowania poznańskiego zoo. 28 kwietnia wydał decyzję cofającą status jednostki zatwierdzonej. Lekarz uważa, że ogród zoologiczny powienien przyjmować zwierzęta jedynie z zatwierdzonych ogrodów, tymczas do Poznania trafiły zwierzęta uratowane m.in. z cyrków, ferm, nielegalnych hodowli, prywatnych posesji czy... natury, ale pozostawione bez opieki matki. Ostatnim przypadkiem jest np. niedźwiedzica Cisna, czyli ulubienica nie tylko poznaniaków, ale i pozostałych mieszkańców Polski.

Zastrzeżenia lekarza dotyczą 125 zwierząt. Jak podkreśla poznańskie zoo, placówka dalej działa i zapowiada walkę z Ireneuszem Sobiakiem. Pomocy prawnej udzielają ogrodowi Adwokaci Zwierząt. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, zoo po raz pierwszy oficjalnie odniesie się do zarzutów, a także do spekulacji medialnych i plotek wśród poznaniaków związanych z decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Czytelnicy portalu codziennypoznan.pl będą mogli śledzić konferencję podczas naszej transmisji na żywo już od godziny 10:00.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA

Ruch drogowy

Najciekawsze video

REKLAMA
REKLAMA